Kupuję mieszkanie

Uniwest Nieruchomości. Mieszkanie w górach, Kamienna Góra, Jelenia Góra, Wałbrzych, dolnośląskie. Wielu z nas marzy o tym aby zostać właścicielem mieszkania - wiadomo w życiu należy dążyć do spełniania swoich marzeń.
Jeszcze kilka lat temu, w naszym rejonie, mieszkań było jak na lekarstwo.
Obecnie jest zupełnie inaczej, mamy duży wybór mieszkań z rynku wtórnego a i również deweloperskich. Teoretycznie każdy może coś dla siebie wybrać ale do pełni szczęścia potrzebna jest tylko ,,drobna" rzecz - odpowiednia kwota pieniędzy.
Wielu z nas nie ma na tyle gotówki aby po prostu zakupić mieszkanie, niektórzy co mają odpowiednią sumę czasem też wolą wziąć kredyt a własne pieniądze przeznaczyć na coś innego.
I tutaj zaczyna się kamienista droga
Trzeba zwrócić się do banku (ów) o kredyt hipoteczny, co jest najtańszą formą kredytową na rynku.
W każdym banku jedno jest wspólne, chociaż różnie obliczane: trzeba mieć zdolność kredytową co po prostu znaczy trzeba zarabiać tyle pieniędzy aby wystarczyło na spłacenie ustalonych rat kredytowych według określonego harmonogramu oraz innych zobowiązań.
Wiedza to skarb! Warto wiedzieć ile możemy pożyczyć aby zacząć szukać dla siebie mieszkania na które nas będzie stać. Bank określi nam podstawową zdolność kredytową (co nie jest jednoznaczne z otrzymaniem kredytu!!!) oraz konieczną sumę na tzw. wkład własny, którą musimy dysponować aby wziąć kredyt hipoteczny. Taka suma może być zbliżona do 10% wartości mieszkania. Nie zapominajmy też o dodatkowych opłatach takich jak: podatek od czynności cywilno - prawnych (PCC), który wynosi 2% od wartości zakupu mieszkania, koszt notariusza, koszt wpisów do ksiąg wieczystych oraz prowizji dla biura nieruchomości z którego oferty skorzystaliśmy.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że te dodatkowe opłaty mogą stanowić około 5% lub czasem więcej, wartości zakupionego mieszkania i trzeba je wkalkulować w całość zakupu po prostu aby nie tracić czasu i energii swojego jak i innych osób w szukaniu mieszkania, na które nas po prostu nie stać.
Chcesz się dowiedzieć więcej, zadaj nam pytania.