Pieniądze z programu Mieszkanie dla Młodych szybko znikają.....

Sądząc po zainteresowaniu programem Mieszkanie dla Młodych, środki na ten rok zostaną wykorzystane w całości - poinformował Bogusław Białowąs z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 Z puli 730 mln zł zostało już tylko 320 mln zł. Wiele wskazuje na to, że pieniędzy zabraknie już wiosną.
Raz w miesiącu Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawia zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych. Z najnowszych danych wynika, że w grudniu złożono wnioski na 172,05 mln zł. To dotychczasowy rekord. Ożywienie wywołała wrześniowa nowelizacja MdM (między innymi wprowadzenie większej prorodzinności i rozszerzenie programu o rynek wtórny). Oznacza to, że przez pierwsze cztery miesiące obowiązywania nowych zasad, złożono wnioski na ponad 504 mln zł. Dla porównania od stycznia do sierpnia 2015 roku - 292 mln zł, a w całym 2014 roku - 366 mln zł.
Przy obecnym tempie, bardzo szybko okaże się, że chętnych jest zdecydowanie więcej niż przewidzianych środków. Może to nastąpić już w marcu lub kwietniu. A dodatkowo rząd nie planuje przedłużenia trwania programu Mieszkanie dla młodych. W myśl ustawy, która ten program wprowadziła ma on obowiązywać do 30 września 2018 roku. Z tego względu z decyzją o zakupie mieszkania warto się pospieszyć. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami, gdzie odnajdą Państwo wiele mieszkań i domów spełniających kryteria MdM.