Turystyka a nieruchomości na terenie Kamiennej Góry i okolic

Uniwest Nieruchomości, Jelenia Góra, Wałbrzych dolnośląskie, kup mieszkanie , dom, działkę. Kamienna Góra oraz jej okolice posiadają wiele walorów turystycznych. Chętnie odwiedzają nas turyści z różnych regionów Polski oraz z zagranicy. Region kamiennogórski proponuje turystom wiele atrakcji. Można wybrać się na wycieczki rowerowe oraz piesze, zimą można poszusować na nartach. W samej Kamiennej Górze odnajdziemy wiele zabytków między innymi rynek, ratusz, kościoły poewangelickie. Od maja 2012 r. możemy również odwiedzić kamiennogórskie podziemia, najnowocześniejszy taki kompleks  w
Polsce. Nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik który
wciela się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadzi grupę by zdobyć
niemieckie tajemnice - to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na
turystów w kamiennogórskich podziemiach. Bardzo znany wśród turystów jest  pocysterski kompleks architektury barkowej w Krzeszowie, jest to najcenniejszy obiekt tego typu w Polsce. W miastach sąsiadujących z Kamienną Górą można odnaleźć wiele innych ciekawych obiektów, Lubawka posiada piękną starówkę, Chełmsko Śląskie Domki Tkaczy.
Jak widać powiat kamiennogórski jak i miasto Kamienna Góra oferuje bogaty wachlarz turystycznych propozycji. Przytoczone zostały tylko niektóre z nich.
Doskonałym pomysłem na życie i zarabianie jest prowadzenie działalności ściśle związanej z turystyką, np. agroturystyki bądź pensjonatu. W naszej ofercie posiadamy nieruchomości idealnie nadające się na prowadzenie tego typu działalności.  W centrum miasta, nieopodal podziemi jest nieruchomość idealnie nadająca się na pensjonat, hostel czy też restauracje, jest to trzykondygnacyjny pałac o powierzchni 430 m2. W pałacu zachowało się wiele oryginalnych elementów nawiązujących do dawnej architektury, zarówno stolarka okienna, drzwiowa jak i wspaniałe balustrady na klatce schodowej. Budynek posiada również własny parking.
 Ofertą watrą zainteresowania jest  także pałac w Okrzeszynie, była siedziba biskupia. Jest to obiekt zabytkowy złożony z trzech zabudowań, dziedzińca i ładnej 43 arowej działki. W okresie powojennym budynek wykorzystywany był w celach hotelowych, dlatego tez większość pomieszczeń została przystosowana do funkcji hotelowej . Istnieje możliwość uzyskania dotacji EU na remont i wyposażenie (w ramach programu rozwoju regionalnego). Okrzeszyn jest położony blisko granicy z Czechami, można zatem wybrać się na pieszą wędrówkę np. do Skalnego Miasteczka. Wędrując odnajdziemy wiele szlaków turystycznych.
Dla klientów, którzy cenią komfort, nie chcą prowadzić remontów, mamy w ofercie nieruchomości, które przygotowane są pod działalność usługową. Doskonałą propozycją jest przedwojenna willa położona w malowniczej części Leszczyńca. Odnajdziemy w niej pokoje z łazienkami, salę konferencyjną oraz część restauracyjną. Nieruchomość graniczy z lasem i rzeką.
Prowadzenie działalności związanej z turystyką to sposób na spędzenie czasu na łonie natury w towarzystwie ciekawych ludzi przy tym zainwestowane środki w prowadzenie działalności będą procentować zyskiem przez wiele lat.