Stajemy się bogatsi

Uniwest Nieruchomości Kamienna Góra, dolnośląskie, Jelenia Góra, sprzedam mieszkanie, dom, działkę. Jesteśmy bogaci, kupujemy mieszkania!
Od 8 lat analizuję miejscowy rynek nieruchomości I ze zdumieniem stwierdzam iż w szybkim tempie się wzbogacamy. Jest u nas tendencja aby jak najszybciej (szczególnie wśród młodych par) zakupić mieszkanie a często i dom. Większość środków na zakup własnego M pochodziła do tej pory z kredytów bankowych ale obecnie około polowa klientów dysponuje gotówka. Oczywiście taka forma zakupu jest ułatwieniem dla wszystkich zainteresowanych. Świadczy to o tym ze mamy pieniądze!

W innych krajach europejskich takich jak Holandia czy Niemcy, mieszkańcy przez większa część swojego życia wynajmują mieszkanie.

Wynajmem zajmują się miedzy innymi biura nieruchomości które maja bardzo rozwinięte oferty.

Umowy najmu sięgają często nawet 20 - 30 lat. Pośrednicy z biur nieruchomości kontaktują właściciela z najemcą, wyręczają właściciela we wszelkich czynnościach związanych z obsługą najmu: pobierają czynsze, przeprowadzają protokół zdawczo- odbiorczy lokali, odpowiadają za naprawy i remonty w lokalach, a nawet - w razie problemów z lokatorem - za rozwiązanie z nim umowy i dopilnowanie wyprowadzki.

W naszym rejonie, obecnie, coraz mniej wynajmujemy mieszkań lecz coraz częściej je kupujemy. Ogólnie wiec jesteśmy bogatsi bo nas na to stać.